Dobrý start AK Tišnov do nové sezony    

17.04.2014   fel   Sport    VOX - Noviny tišnovska

 

Jaro letos překvapilo, a to i v autosportu. Oproti loňskému zrušenému závodu, kdy na trati Masarykova okruhu bylo 20 centimetrů sněhu, panovalo letos krásné počasí. A tak si poslední březnový víkend užila řada startujících v kombinované společné akci: Mezinárodní mistrovství ČR a Maverick Rescue Euro Cup 2014 v závodech do vrchu. Je to dobré spojení, sešla se tak více než stovka startujících.

 

Svůj první závod za AK Tišnov ve formuli MTX 1-10 v seriálu Maverick Rescue zajel výborně Jan Korbař, který získal v druhém závodě třetí místo ve své třídě. Mladý závodník z Plumlova se závodů ve formuli účastnil poprvé a vysvětluje: „Na základě dobrých výsledků ve slalomech a závodech do vrchu, mi manažer AK Tišnov pan Aleš Trtílek nabídl možnost testovat formuli MTX. Pod odborným dohledem zkušeného závodníka Romana Hory jsem si ji mohl vyzkoušet na brněnském autodromu. Jeho cenné rady mi pomohly zlepšovat své časy. Tvrdost a dynamické vlastnosti vozu mě pozitivně překvapily, rychle jsem se do toho dostal. Z poháru mám radost, je to výzva do dalších závodů. Proto dojednávám s panem Trtílkem další možnost startu, snad už brzy. Dík patří celému týmu i novinám VOX za jejich podporu".
Další pěkné výsledky přinesla začátkem dubna Valašská rally. Tišnovská posádka Nekvapil/Koscelník získala druhé místo ve třídě 9. Je to výborný výsledek, škoda, že nestartovali za AK Tišnov. Ve třídě 8 měl Autoklub Tišnov dobré zastoupení a posádka Ing. Suchý/Koutský vyhrála poslední erzetu na voze Renault Clio Sport. Jejich čtvrtá příčka a páté místo posádky Bartúnek/ Drmota v hodnocení třídy jen završilo úspěšný vstup Tišnováků do motoristické sezony.

Korbařova formule MTX v plné rychlosti - Foto: J. Mareček

Na snímku (zleva) manažer A. Trtílek, Jan Korbař a autor článku - Foto: B. Korbař

 

Vox noviny

Dva poháry pro Tišnov

02.05.2014 19:08
         Jan Korbař, startující v seriálu Maverick rescue Euro cup 2014 za Autoklub Tišnov, získal po pěkném výkonu jak v sobotu, tak v neděli druhé místo ve třídě formulí E2/C1600 v závodech aut do vrchu, který...

Další pohár pro Autoklub Tišnov    

 

 
 

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou patří již tradičně k ozdobám závodů automobilů do vrchu. Letos první květnový víkend se sešla skvělá konkurence jak v MMČR, tak v MREC.

 

Chladné počasí v sobotu bylo jednou z příčin řady havárií, naštěstí bez zranění. I velmi zkušení jezdci to „rozštípli”. Jan Korbař, startující za Autoklub Tišnov, si také vybral nováčkovskou daň a v sobotu se v horním vracáku přetočil a nakupíroval předek formulky o svodidla. Do nedělního závodu byla formule MTX slepena páskou a krásné 3. místo ve třídě E2/C1600 je dobrou odměnou. Druhé místo Jana v průběžné klasifikaci seriálu Maverick Rescue Euro cup 2014 ve třídě je motivací. Absolutním vítězem se stal místní matador David Komárek na Normě M20 EVO, přes deset tisíc diváků se mělo na co dívat! A David Vršecký opět při předvedení Buggyry Trucku exceloval.